Salıncak Çocuk Dergisi' nin 75. Sayısı “Bilim Neyi Bilir, Teknoloji Neyi Geliştirir?” Manşeti İle Çıktı!

Salıncak Dergi Arşivi 21 Ağustos 2020 0 Yorum

Merhaba Salıncak’ın güzel çocukları.

En çok hangi teknolojik aleti kullandığımızı, hangisine ihtiyaç duyduğumuzu hiç dündünüz mü?  Ya da şu an küçücük olan aletler, yıllar önce icat edildiğinde de aynı işlevleri görebiliyor muydu?  Bu aletlerin icat edilmesiyle insanların hayatında ne değişti? 

Bu sorulara cevap bulmak için Senin Dergin; Salıncak, “Bilim Neyi Bilir, Teknoloji Neyi Geliştirir?” diyor ve bilim ve teknoloji yolculuğuna çıkıyor. Bakalım bu yolculukta ne öğreneceğiz, nerelere uğrayacağız?

Bilim, Teknoloji ve Biz sayfası teknoloji ve bilim kavramlarının önce anlamlarından sonra da faydalarından bahsedecek. Edebiyattan Sağlığa Mucitler sayfası hayatımızı kolaylaştıran icatların mucitlerini tanıtacak. Fincan Nine, torunlarına “insanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olanıdır” hadis-i şerifini hatırlatıp tavsiyelerde bulunacak. Adap Sayfası teknolojik aletleri kullanma adabından bahsederken İcatların Gelişimi sayfası çok sık kullandığımız bazı aletlerin icat edildiği zamanki görünümünü ve günümüzdeki görünümünü verecek. 

Gezgin Çorap, balkanların soğuğu ile tanışmak için Makedonya’ya gidecek ve gördüklerini sizlere anlatacak. Çılgın Profesör bu sefer mucitlerin değil atların peşinden koşacak ve kendini tekerleğin icadında bulacak. Esma’ul Hüsna sayfası, Allah’ın isimlerinden lütuf ve ihsanı bol olan, karşılıksız veren, çok ikram eden anlamına gelen El-Kerim isminden bahsedecek. 

Bu kadar değil tabii. İstanbul sokaklarını tanıtmaya, peygamberlerin hayatlarını öğretmeye devam eden, kitap ve film önerilerinde bulunan, “ben de çizerim” diyerek eğlendirirken öğreten bir Salıncak ile daha karşınızdayız ve bilim ve teknoloji yolculuğunda bize eşlik edecek okurlarımızı bekliyoruz. Hazırsak kemerlerimizi bağlayalım ve başlayalım. Keyifli okumalar. 

 

 

 


Okunma : 426

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder