18 Haziran 2024 Salı
Kültür Sanat

Üç Aylar İftarı

Genç Öncüler Gençlik Hareketi olarak, pandemi sürecinin kesintiye uğrattığı ancak yıllardır yeşertmeye çalıştığımız üç aylar coşkusunu, bu sene tekrar büyük bir özlemle karşılamaya niyet ettik.

Günlerce maddi ve manevi hazırlık yaptığımız iftar programımızı kelamların en güzeli olan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlattık. Uzman Psikolog Saliha Can Üstün hocamız üç ayların bereketini üzerimize çekebilme ve bu günlerin önem ve bereketine dair farkında olma gayretinde olabilmek adına bir konuşma gerçekleştirdi.

Kültürümüzden bizlere miras kalmış olan, Konya- Karaman yöresine has bir kültür olarak “Şivlilik’’ etkinliğimizi de iftar programı içerisinde gerçekleştirdik. Bilhassa çocuklarımızın kendi kültürlerinde tutunabilecekleri, kendi manevi değerlerinin coşkusunu yaşayarak başka kültür ve akımların duygu girdabına kapılmalarının önünü alabileceğine inandığımız bir kültür aktarım etkinliği gerçekleştirmiş olduk.

7’den 70’e katılımın olduğu, bolca muhabbet ve dua ile bereketlenen üç aylar iftar programımıza yoğun bir ilgi ve katılım oldu. Önümüzde ki yıllarda bu coşkunun katlanarak devam etmesini temenni ediyor ve bereketini Allah’tan niyaz ediyoruz.