18 Haziran 2024 Salı
Salıncak Çocuk Kulübü

Salıncak Çocuk Kulübü Deprem Bölgesinde!

Deprem Bölgesi Ziyaretimizi Gerçekleştirdik!

Yaşanan büyük afetten aylar sonra bir kez daha yaraları sarmak için deprem bölgesine gittik. Önceki gidişlerimizde eğitim programlarımıza katılan, psikososyal destek hizmetimizi alan ve farklı vesilelerle tanıştığımız depremzedelerimizi ziyaret ettiğimiz günler, bize ardımızda bıraktığımız zorlu günleri hatırlattı. Çadırlardan konteynerlarına, konteynerlardan az hasarlı evlerine geçen bölge halkı hala 5'in üstünde büyüklükteki depremlerle sallanıyor, soğuk kış günleri yaklaşırken afetin ilk günlerine dönmenin endişesini taşıyor.
Bu endişeleri bir nebze olsun azaltmak için elimizden ne gelir diye düşündük; ailelerimizi ziyaret ettik, çocuklarımızla oyunlar oynadık ve genç arkadaşlarımızla bolca hasret giderdik. Büyük afetin ilk zamanlarında kurulan ünsiyetin bir ömür sürecek gönül bağının bir habercisi olduğundan habersiz çıktığımız bu yolda bölge halkının desteğe ihtiyaç duyduğu her an yanında olabilmek için çabalıyoruz.

 Salıncak Çocuk Kulübü ve Genç Öncüler Hareketi olarak en iyi bildiğimiz işi yapıyor, nerede çocuk ve genç varsa oraya tebessümü taşımaya çalışıyoruz.