24 Şubat 2024 Cumartesi
Genç Öncüler

Genç Öncüler Hanımlar Ankara Yaz Kampını Gerçekleştirdi!

Yıllardır hasret kalınan gençlik kamplarına bu sene Ankara Çam Koru Gençlik Kampında tekrar bismillah diyerek 3 günlük bir eğitim ve etkinlik kampı gerçekleştirildi. Lise ve üniversite yaş grubunun katılım sağladığı kamp programında lise ve üniversite yaş grubuna göre hazırlanmış eğitim içeriklerinin yanı sıra kaynaşmaya ve hemhâl olmaya katkı sağlayacak etkinlik ve oyunlar da gerçekleştirildi. Şiir yazma yarışmasında birbirinden farklı kelimeleri bir araya getirerek hem eğlenceli hem de yaratıcılığın konuştuğu şiirler ortaya çıktı. Okçuluk etkinliğinde geleneksel ve modern ok ile hem tanışıldı hem de denendi. Portre sunumu derslerinde 3 önemli şahsiyet anlatıcılardan dinlendi. Helal gıda dersinde yemeklerin ve içeceklerin Helal ve Tayyib olmasının önemi konuşuldu. Güncel meseleler de bu kampta konu edildi. 21. Yüzyıl`da Müslüman Olmak, LGBT ve Manipülasyon gibi derslere de bu kampta yer verildi. 

Ormanın içinde yapılan tefekkür dersler, serbest etkinlik saatinde oynanan oyunlar, sabah ve akşam yürüyüşleri, çay saatinde yapılan sohbetler şüphesiz kampın en unutulmaz anlarındandı. Kampın son günü de katılımcı biraz zorlamak ve eğlence amaçlı genel kültürden, kamp boyu dinlenen derslerden sorular hazırlandı. Kazananın da kaybedenin de ödül aldığı keyifli bir yarışma gerçekleştirildi.

Manevi sohbetlerin, gündeme dair güncel konuların yer aldığı dersler, kitap tahlilleri; okçuluk, yıldız yürüyüşü, ilk yardım eğitimi, kamp ateşi oyunları ve daha bir sürü çok hareketli dolu dolu bir kamp sürecini tamamlandı.