16 Nisan 2024 Salı
Genç Öncüler

Genç Öncüler Dikiş Atölyesi’nde Depremzedeler İçin Bir Araya Geldi

Her şeyin andan ibaret olduğu, inanlar için acziyetin kibre galebe çaldığı bir musibeti çok yakın bir zamanda yaşadık. Büyük acılar, büyük kayıpların ardından baki olanın yalnız Allah olduğunu hatırladık. Acılar, hüzünler hepsi bizler için. Yaşamak ve ölmek de...
Bu bilince erişmenin gerekliliği ise yalnızca Allah için yani Baki olan için var olmak, çalışmak, çabalamak...

Milyonlarca insanın hayatının aynı kaderle değiştiği büyük felaket ve imtihanın ardından Genç Öncüler Gençlik Hareketi olarak gücümüzün yettiği noktada elimizden geleni yapmaya niyetlendik.

Bu düstur ve şuurla birlik ve beraberliğini Allah'ın rızasını kazanmak üzere inşa etmiş bir gençlik hareketi olarak yaşadığımız bu imtihanları anlamlandırmaya, payımıza düşen hisseyi almaya çalıştık. Tüm bu gayretlerimizin yanında maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunarak Allah katında makbul olmasını temenni ettiğimiz çalışmaları yürüttük. İki hafta boyunca gönül birlikteliği içinde olduğumuz kardeşlerimizle onlarca hatim, binlerce tövbe istiğfar çekerek derdimizi, hüznümüzü Rabbimize şikâyet ettik, şifayı O'ndan istedik. Aynı zamanda bilgimizin zekatını vermeye vesile bildik, geçtiğimiz sene dikiş atölyemizden mezun olan arkadaşlarla tekrar bir araya geldik. Gelen hibe kumaşlar ve iplerle makinelerin başına geçerek battaniyeler, omuz şalları, hırkalar, elbiseler, pantolonlar, çocuk kıyafetleri gibi ihtiyaç kalemlerini diktik. Bir hafta süren dikiş atölyemizi Başakşehir Kültürevi Derneği hanımlarının desteği ile tamamladık.

Ancak bu sürecin uzun bir yol olduğunun farkında olarak gelecek günlerde maddi- manevi fedakarlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz inşallah.