Salıncak Çocuk Dergisi 86. Sayısı Çıktı!

EDİTÖR ABLADAN;

Merhabalar sevgili Salıncak okurları!

Bir ramazanı daha geride bıraktık, bir sonraki ramazana kadar onu özlemle ve heyecanla bekleyeceğimize eminim. Bu sayımızda sizlerle özgürlük ve sorumluluk üzerine konuşmak istedik, biliyoruz ki özgürlük, istediğimiz her şeyi istediğimiz her an yapmak demek değildir. İsteklerimizi doğru zamanda, doğru şekilde yapabilmektir. Sonsuz bir özgürlüğe sahip olmak kulağa hoş gelse de güzel bir hayat yaşayabilmek için belli sınırların getirdiği güven duygusunu hissetmemiz gerekir. Unutmayalım ki kurallar özgürlüğü ortadan kaldırmaz, tam tersine herkesin özgürlüğünü korur ve düzeni sağlar. Bu nedenle özgürlüğümüzün koruyucu sınırlarını da bizi en iyi tanıyan, en çok seven Rabbimiz belirler.

Bizi özgür yaratan Rabbimize karşı da belli sorumluklarımız vardır. Namazlarımızla, dualarımızla ve tüm ibadetlerimizle dünyadaki bütün dertlerimizden sıyrılarak özgürleşebiliriz!

Senin Dergin Salıncak’ın bu sayısında sizleri "Özgür Kuşların Sorumlu Kanatları" diyerek sorumluluklarımız ve özgürlüklerimiz hakkında düşünmeye davet ediyoruz. Bu sayıda Fincan Nine’nin Duası’nı dinleyecek,  Özgürlük: En Büyük Sorumluluk diyerek derin düşüncelere dalacağız. Esma'ül Hüsna sayfasında El-Hakim isminin anlamını kavrayacak, Ayın sayfasında ayetlerle sorumluluk bilincimizi inşa edeceğiz. Dünyadan Canlılar sayfasında ilginç bir canlıyla tanışacak, İki Parça Elbise Sahibi: Abdullah bin Zülbicâdeyn’i ve Büyük Oyun Bozucu: Fatima AlZahra'a Alatraktchi’yi yakından  tanıyacağız. Bilge Kurt’la gülümserken, Özgürlüğün Dili sayfasıyla yeni kelimelere kucak açacağımız ve Bir Süper Kahramanın Su Görevi’ni  dinleyeceğimiz dopdolu bir sayıyla yine karşınızdayız.