Salıncak Dergisi 84. Sayı Çıktı!

EDİTÖR ABLADAN;

2022’nin ilk sayısından hepinize merhaba sevgili Salıncak okurları!

Bu sayımızda sizleri düşüncesi bile çok güzel olan bir yere; cennete davet ediyoruz. Hepimizin hayallerini süsleyen, sevdiklerimize kavuşacağımız,  istersek çikolata şelalesinde yüzerken, şekerden evlerde yaşayacağımız, sınırsız, acısız, ödevsiz, dertsiz, sevgi dolu ve sonsuz bir cennet olduğunu bilmek şimdiden çok heyecan verici değil mi? Peki cenneti kazanmak için neler yapmamız gerekiyor? Dünyadaki herkes cennete gidebilir mi? Cennette uçan filler bile olur mu? Hepsi ve daha fazlası için bu sayı tam sana göre!

Senin Dergin Salıncak'ın bu sayısında hayallerimizdeki cenneti "Bir Büyük Hayal: Cennet" diyerek anlamlandırmaya çalışacağız. Fincan Nine İle Sonsuz Güzelliğe Yolculuk edecek,  Müjde; Sonsuz Bir Cennet Var! diyerek aklımızdaki sorulara yanıt bulacağız. Esma'ül Hüsna sayfasında El-Mübdi isminin anlamını kavrayacak, Ayın sayfasında ayet ve hadislerde cennet bize nasıl anlatılmış göreceğiz. Dünyadan Canlılar sayfasında ilginç bir canlıyla tanışacak, Yaşanabilecek En Güzel Yer; Cennet diyecek ve Temiz Ömürlü Sahabi: Hz. Ümmü Mihcen’i daha yakından tanıyacağız. Bilge Kurt’la gülerken, Umudumuz Cennet, Dilimizde Cennet diyerek yeni kelimelere kucak açacağımız, Dünyadaki En Büyük Kardan Adam’ın hikayesini ve Bir Krater Masalı’nı dinleyeceğimiz dopdolu bir sayıyla yine karşınızdayız. 
Bizi çok seven Rabbimizi biz de her gün daha çok severek ve O’nun isteklerine uygun yaşayarak cennette kocaman bir salıncakta buluşmak duasıyla, haydi sonraki sayfaya!