Salıncak Çocuk Dergisi 97. Sayı Çıktı!

Sevgili Salıncak okuru,

 Küçük bir dokunuşla dünya değişir mi? Bir çocuk, milyarlarca insanın yaşadığı dünyada tüm insanlığın sesi olabilir mi? Senin de aklında bu sorular dolanıyorsa hazır ol!  Senin dergin Salıncak, yeni sayısında dünyayı değiştiren çocuklar ile buluşturacak seni.

 97. sayımız için “Bir Küçük Dokunuşla Değişir Dünya” dedik ve çıktık yola. Bu sayımızda Fincan Nine, çok sevdiği çocuklara küçük yüreklerde yeşeren İslam’ı anlatacak. “Duydum ki” sayfasında arkası dönük bir çocuğun, sesini nasıl tüm dünyaya duyurduğunu okuyacağız. “Bi’ Beşlik” sayfasında dünyayı değiştiren bir çocuk olmak için yapılabilecek 5 şeyi bulacağız. “Sözün Özü” sayfasında ise çabanın gücünü göreceğiz. “Salıncak TV” ile de dünyanın farklı yerindeki mucit çocuklarla tanışacağız.

“Hayret Bi’ Şey” sayfası ile orucun faydalarını öğrenirken “Ben de Çizerim” sayfası ile davulun kolayca nasıl çizildiğini göreceğiz.  “Esma’ül Hüsna” sayfasında Rabbimizin El-Muiz ismini öğrenirken “İginç Bilgiler” sayfasında çok şaşıracağız. Şifa Dede’den yeni tarifler öğrenip boyama, bulmaca ve eşleştirmeler ile eğleneceğiz.

Tüm bunları hazırlarken Çocuk Danışma Kurulu’ndan onay almayı da unutmadık tabii. Haydi bakalım, önce okumaya sonra da okuduklarımızı arkadaşlarımız ile paylaşmaya.

Keyifli okumalar.