Salıncak Çocuk Dergisi 94. Sayısı Çıktı !

EDİTÖR ABLADAN;

Merhaba Salıncak’ın sevgili okuru.

Dengeyi nerede ararsın? Çekmeceye kaldırdığın o güzel kutunun içinde mi, kitaplığında mı? Yoksa duvardaki tabloda mı? Yok yok, denge böyle bir şey olmasa gerek!

Denge; ölçülü olma, orta yolu bulma, bir şeyi ne az ne çok yapma anlamlarında kullanır. Rabbimiz, Kur’an-ı Kerim’de Kamer suresinde “Şüphesiz biz her şeyi bir ölçüye göre yarattık.” Demiştir. Bir günün 24 saatten oluşması, gece ve gündüzün art arda gelmesi, mevsimlerin değişmesi…  Tüm bunlar bize kâinatın da bir düzen ve denge içinde yaratıldığını gösterir

Her şey bu kadar dengeli ve ölçülü bir şekilde yaratıldığına göre demek ki bizim de dengeli ve ölçülü yaşamaya ihtiyacımız var. Bu ihtiyacı daha iyi anlatabilmek için Senin Dergin Salıncak kolları sıvadı ve “Ne Eksik Ne Fazla Tam Kararında!” diyerek hazırlıklara başladı.

Fincan Nine’den ölçüyü nerede arayacağımızı öğrenecek, Gözlük ve Tahterevalli ile dengede kalmayı öğreneceğiz. Dil sayfasında ölçülü olmanın dilini öğrenip, Esma’ül Hüsna sayfasında Rabbimizin El Cebbar isminin anlamını öğreneceğiz. Hayret Bi’ şey sayfası ile yine hayretler içinde kalırken, Naci ile Safi’nin hayatına konuk olmaya devam edeceğiz. Şifreli Bulmaca ve Boyama sayfasıyla eğlenip, Büyüyünce Ne Olsam? sayfasında sorularımıza cevap bulacağız.

O halde daha fazla beklemeden sayfaları çevirmeye başla bakalım!