Salıncak Çocuk Dergisi

EDİTÖR ABLADAN
Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi uzerinize olsun çok değerli okurlarımız!

Bu sayımızda da yine bizler için vazgeçilmez olan ve hayatımızı aydınlatan bir konuya değineceğiz. Güzel peygamberimizin (s.a.v.) “gözümün nuru" diye nitelendirdiği namaz ibadetimizin sonsuz kıymetini beraberce öğrenmeye çalışacağız inşallah.

"İman edenler, doğru ve yararlı işler yapanlar, namazlarında dikkatli ve devamlı olanlar, karşılıksız yardım denilen zekatı verenler, işte onlar mükafatlarını Rablerinden alacaklardır. Onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir de." (Bakara Suresi/277)


Sevgili çocuklar işte Rabbimiz bu güzel ayetiyle bizleri müjdeliyor. Her zaman doğru ve yararlı işler yaparsak, namazlarımızı dikkatli ve devamlı kılarsak, karşılığını yalnız Allah'tan bekleyerek zekatımızı verirsek sonsuz güzellikteki cennetle ödüllendirileceğiz inşallah. Biricik dinimizi ayakta tutan ve imanımızı her gün yeniden yeşerten
namazlarımızı en güzel şekilde kılanlardan olmamiz duasıyla. Haydi namaza, haydi kurtuluşa!


Senin Dergin Salıncak'ın bu sayısında namaz konusunu "Kalbimizin Süsü Namaz" diyerek güzelce anlamlandırmaya çalışacağız. Fincan Nine namazla bir günümuzu anlatırken, En Guzel Şükür: Namaz diyerek Rabbimize olan şükrümüzu göstereceğiz. Esma'ul Hüsna sayfasında Allah'ın isimlerinden Eş-ŞeKûr'un anlamını öğrenecek, Ayın sayfasında ayet ve hadislerle namazlarımızın önemini kayrayacağız. Dünyadan Sokaklar sayfasıyla Mardin Sokakları'nı, Gezgin Çorap'la Malatya'yı gezerken, Dünyayı İlmiyle Aydınlatanlardan İbn-i Sina'yı yakından tanıyacağız. Çok değerli sahabi efendilerimizden biri olan İstanbul Surlarında Bir Sahabi; Ebu Eyyub El-Ensari ile tanışacağımız,
Ball Putuna Tapan Kavim ve İlyas Peygamber'in hikayesini okuyacağımız ve Namaz Rehberiyle yeni tavsiyelere kucak açacağımız bir sayıyla yine karşınızdayız.

Öğrendiklerinizin namazlarınızı güzelleştirmesi duasıyla, iyi okumalar!