Salıncak Çocuk Dergisi

EDİTÖR ABLADAN;
Hepinize yeniden merhaba dergimizin biricik okurları!
Günler geçiyor, mevsimler değişiyor, belki boyumuz uzuyor, dedemizin saçları daha da beyazlıyor, suladığımız fidan rengarenk çiçekler açıyor. Yani zamanımız bizi hiç beklemeden kaçıyor biz de peşinden onu yakalamaya çalışıyoruz. Geride kalan her günümüze, her dakikamıza fark etmeden veda ediyoruz fakat unutmayalım ki geleceğimizi doğru şekillendirmek de yarınlarımızın kıymetini bilmek de sadece bizim elimizde.
Salıncak’ın bu sayısında bir Müslüman’ın geri getiremeyeceği saniyelerini, dakikalarını nasıl, nerede ve kimin uğruna harcaması gerektiğini beraber anlamaya çalışacağız.
Biz Müslümanlar her konuda olduğu gibi zamanımızı değerlendirmeyi de en güzel örneğimiz olan sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’den öğreniyoruz. Her işini zamanında yapan, namazlarını hep vaktinde kılan; ailesine, arkadaşlarına zaman ayıran peygamberimiz, yapması gereken işleri hiçbir zaman ertelememiş ve vaktini israf etmemiştir.
 
Senin Dergin Salıncak'ın bu sayısında bu önemli konuyu "Tutalım Zamanın Ellerini" diyerek düşüneceğiz. Fincan Nine’ye gelen Nasihatleri dinleyecek, Esma'ül Hüsna sayfasında Allah'ın isimlerinden Es-Selam’ın anlamını öğreneceğiz. Ayın sayfasında ayet ve hadislerle zamanımızın değerini kavrayacağız. Dünyadan Sokaklar sayfasıyla dolaşırken, Dünyayı İlmiyle Aydınlatanlardan El-Battani’yi yakından tanıyacağız. Zamanın Sesi Bilal-i Habeşi sayfasıyla ezanın kıymetini anlayacağımız, Salih Peygamberin hikayesini dinleyeceğimiz ve Zaman Rehberiyle yeni tavsiyelere kucak açacağımız dopdolu  bir sayıyla yine karşınızdayız. 
Hepinize iyi okumalar!