Salıncak Çocuk Dergisi

EDİTÖR ABLADAN;
Hepinize kucak dolusu merhaba çok sevgili Salıncak okurları!

Yeni bir okul dönemine ve değişen hayat koşullarına alışmaya çalışırken duygu dünyamız da bizimle birlikte sürekli gelişiyor. Biz de bu sayımızda sizler için bir Müslüman’ın hayatını şekillendirirken ihtiyaç duyduğu çok önemli bir duygudan bahsetmek istedik; Utanma duygusu ve hayâ.
Bazı duygular vardır ki¸ kötü işleri yapmamıza engel olur. Bunlardan birisi de Allah’ın yalnızca insanlara bahşettiği hayâ duygusudur. Peygamberimiz; “Hayâ imanın göstergesidir, iman da cennete götürür. Çirkin söz ve davranış ise kabalık ve kötü ahlâkın göstergesidir. Kötü ahlâk da cehenneme götürür.” diyerek bizler için kötülüklerden sakınarak güzel ahlâklı olmanın önemini ve Rabbimiz katında hayânın çok değerli bir erdem olduğunu göstermiştir.
 
Senin Dergin Salıncak'ın bu sayısında tüm bunları "Gizli Koruyucum; Hayâ" diyerek düşüneceğiz. Fincan Nine Fır Dünya’ya Ders vererek, dürüstlüğün ve hayanın önemini anlatacak. Esma'ül Hüsna sayfasında Allah'ın isimlerinden El Cebbar’ın anlamını öğreneceğiz. Ayın sayfasında ayet ve hadislerle biz Müslümanların güzel işler  yapmasının önemini kavrayacağız. Sokak Sokak İstanbul sayfasıyla dolaşırken, Rabbim Hep Benimle diyerek mutluluk dolacağız. Dünya Değişir, Kur’an Seni Bekler sayfasıyla faydalı tavsiyeler bulacağımız, bir ziraat mühendisini yakından tanıyacağımız, İslam’ın Ahlakı: Hayâ’yı anlayacağımız bir Salıncak ile yine karşınızdayız. Keyifli okumalar.