Salıncak Çocuk Dergisi


Merhaba Salıncak'ın güzel çocukları.

Rabbimiz, Kuran-ı Kerim'de "müminler ancak kardeştir" buyurmuş. Bu ayeti düşününce insanın "ne kadar çok kardeşim var" diyesi geliyor.   Asya' da, Afrika'da, Amerika' da, Dünya üzerindeki yedi kıtada…
Senin Dergin Salıncak' da bu sayısında farklı coğrafyalarda yaşayan Müslüman kardeşlerimizi ve onların yaşadığı coğrafyaları “Mesafe Uzak Kardeşlik Yakın”  diyerek anlatacak bizlere. Bakalım Müslümanlar her yerde bizim gibi mi yaşıyorlar?
Fincan Ninemiz, Mazlumun Diyarı Var mı? Sorusunu sorarak bizleri düşünmeye yönlendirecek öncelikle.  Müslümanlar Ancak Kardeştir sayfası, Dünya üzerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimizi ve onların yaşadığı sıkıntıları anlatacak bizlere. Kardeşlerimiz Nerede Yaşar sayfası ise Müslümanların yaşadığı bazı ülkelerden bahsedecek. Adap sayfasında kardeşlik adabını bulurken Esma sayfasında Rabbimizin El Kebir ismini bulacağız. 
Bayrak etkinliği ile ülke bayraklarını tanıyıp eğleneceğimiz, Peygamberleri Tanıyorum sayfası ile Hz. Yakup peygamberin hayatını öğreneceğimiz, Gezgin Çorap ile en güzel topraklarda gezineceğimiz bir dergi duruyor karşınızda. 
Bu kadar değil tabii. Eğlenirken öğreneceğimiz harika bir sayı daha sizleri bekliyor. Keyifli okumalar.