Genç Öcüler Dergisi 193. Sayısı Çıktı

Bu ay sizlerle özel bir sayıyı paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Genç Öncüler Dergisi olarak, toplumun değerli gençlerine ve okuyucularımıza ulaşmak için sahada yaptığımız çalışmalara odaklandık. Amacımız, toplumda farkındalık yaratmak ve dayanışmayı artırmaktı.

Saha çalışmalarımız, doğal afetler gibi acil durumlar ve kriz dönemleriyle ilgili önemli bir alanı kapsıyor. Deprem gibi felaketler sonrasında, afetzedelerin yanında olmak ve onlara yardım eli uzatmak için sahaya indik. Aynı şekilde, gönüllülerimizin cesareti ve dayanışma ruhunu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sahada gerçekleştirmiş olduğumuz röportajlarla afetzedelerin duygularına ve ihtiyaçlarına daha iyi anlam kazandırmak istedik.

Bu özel sayımızda iş birliği yaptığımız Mimsan Yöneticileriyle röportajlar gerçekleştirdik. Şirketin deprem sonrası süreçte nasıl bir destek sağladığı ve toplumla olan işbirliğinin önemi üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Ayrıca, Değerli Malatya Valimizle gerçekleştirdiğimiz röportajı sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Valimizi deprem sonrası yapılan çalışmalar ve geleceğe yönelik planları hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Saha çalışmalarımızı sizlerle paylaşmak, toplumun dayanışma ve yardımlaşma ruhunu ön plana çıkarmak için var gücümüzle çalıştık. Bu özel sayıda yer alan içerikler, sahadaki deneyimlerimizin yalnızca bir kesitini oluşturuyor. Sahada yaptığımız çalışmaları sizinle paylaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bu anlamlı projeleri gerçekleştirmemiz arkadaşlarımızın özverili çalışması ve desteği olmasaydı olmazdı.

Öncelikle Genç Öncüler dergisi olarak, gönüllü ekibinde yer alan her üyemize teşekkür etmek istiyoruz. Saha çalışmalarında gösterdikleri özveri ve gayret, topluma olan katkılarını daha anlamlı kılıyor. Birlikte elde ettikleri çalışmalar, güçlü bir dayanışma ve takım ruhu sayesinde gerçekleşiyor. Ayrıca bize destek olan, iş birliği yaptığımız Mimsan Grup’un Kurucusu Enver İlhan ve Mimsan Yönetim Kurulu üyesi Tuncay Mahitapoğluna, şirket çalışanlarına teşekkürlerimizi sunmak işitiyoruz. Kendilerinin yardımları sayesinde, sahada yaptığımız çalışmaların etkisi ve kapsamı arttı. Bu destekleri, toplumun dayanışma ve iş birliği ruhunu pekiştiriyor.

Sayın Valimiz Hulisi Şahin ve kıymetli Eşi Ebru Şahin hanımefendiye teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Sahadaki çalışmalarımıza destekleri ve işbirlikleri bizim için çok kıymetliydi.

Son olarak öncelikle maddi destek sağlayan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Sizlerin cömert katkılarınız sayesinde, projelerimizi hayata geçirmek ve toplumumuzun çeşitli kesimlerine ulaşmak mümkün oluyor. Sağladığınız maddi destek, Genç Öncüler’in misyonuna katkıda bulunarak, gençlerimizi bilinçli ve geleceğe hazırlanmış bireyler olarak yetiştirmemize yardımcı oluyor. Ayrıca manevi destek sağlayan gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Sizlerin desteği ve ilgisi, bize ilham veriyor ve motivasyonumuzu artırıyor. Aldığımız güzel geri bildirimler, yaptığımız çalışmaların anlamlı olduğunu gösteriyor ve daha iyisini yapma azmini güçlendiriyor.

Genç Öncülerin bu anlamlı çalışmasını sizlere sunmak, topluma katkı sağlayan ve geleceğe umutla bakan bir nesil yetiştirebilmek için bu çalışmaları sizlere sunuyoruz.

Bizler Genç Öncüler olarak “Umudun Gölgesinde” manşetiyle karşınızdayız. Senanur Yaşaroğlu, Deprem Bölgesinden Notlar yazısını kaleme aldı. Numan Karabudak, Afet ve Kriz Dönemlerinde Manevi Başa Çıkma dedi. Tuğba Şahin, Malatya Valisi Hulusi Şahin ile röportaj gerçekleştirdi. Şevval Denizli, Çocuk Varsa, Umut Vardır dedi. Hatice Sena Üstün, Deprem ve Aile yazısını kaleme aldı. Betül Mahitapoğlu, Depremden Önce Psikolojik Hazırlık yazısıyla sizlerle. Maria Akraa, Genç Öncüler Hareketi Hanımlar Komisyonu Başkanı Merve Mahitapoğlu ile röportaj gerçekleştirdik. Zehra Mahitapoğlu, Deprem ve Mahremiyet dedi. Zeynep Pınar Can, Deprem Bölgesinde Gönüllü olmak dedi. Tuğba Şahin, Mimsan YK Üyesi Tuncay Mahitapoğlu ile röportaj gerçekleştirdi. Esad Enes Kuran, Enver İlhan, Mimsan Yk. Başkanı ile röportaj gerçekleştirdi. Belkız Mahitapoğlu, Bizden Haberler sayfasını sizler için hazırladı. Burak İdi, Deprem Bölgesi İzlenimlerini kaleme aldı. Son olarak Betül Sena Ünlü çizimini bizlerle paylaştı.

Genç Öncüler olarak her koşul ve durumda hakkı dile getirip istikamet üzere olma sorumluluğumuzu yerine getirme gayesiyle bu ayki dergimizi siz değerli okuyucularımızın idrak ve beğenisine sunuyoruz. Her sözümüzün başı Allah’ın adı ile ve yine her sözümüzün sonu Allah ualem olmak üzere.