#YılbaşıHaramaYaklaştırmasın

Genç Öncüler Ara 31, 2014 0 Yorum

Genç Öncüler Gençlik Hareketi olarak sosyal tebliğ çalışmalarımız kapsamında yaklaşan yılbaşı gecesinin, varolan bütün haramları işleme gecesi olarak algılanması yönündeki medyanın algı operasyonlarına karşı, kendisini müslüman olarak tanımlayan herkese bir uyarı yapmak amacıyla twitter mecrasında #YılbaşıHaramaYaklaştırmasın etiketi altında derdimizi kardeşlerimizle paylaştık.

Küresel kapitalizmin dört bir yanımızı sardığı çağımızda, gayet normal bir gün olan ve inancımızda hiç bir kutsiyet ifade etmeyen 31 Aralık gecesi, tüketimin, fuhşun, alkolizmin, kumarbazlığın doruk yaptığı bir gece haline gelmiştir. Milli Piyango idaresi vasıtasıyla, Türkiye Cumhuriyeti devleti, vatandaşlarını kumara alıştırmakta ve bir nevi harama aracılık yapmaya devam etmektedir. Ayrıca sokakta yaşayan insanların  bir sıcak yuvaya kavuşturulup, tedavilerinin yapılıp, topluma kazandırılması sürecine yeterli katkıyı sağlayamayan belediyeler, değerler sistemimizde yeri olmayan bu gecede, milyonlarca lirayı gereksiz yere harcamakta, israfa aracılık etmektedir.

Fuhuş, alkol, kumar, israf haramdır. Bunu dile getirmek utanılacak bir durum değildir. “İyiliği emredip, kötülükten nehyetmek” görevimiz olduğunu bir an bile unutmamak zorundayız. Müslüman gençler olarak topluma öncülük yapacak bir misyonu üstlenmeli ve hayatın aktif iyileri olarak, sosyal yaşamda aktif roller üstlenmeliyiz. Biz kimsenin inancının getirdiği ritüellere karşı değiliz. İnsanların değerlerine karşı nefret suçu işleme gibi bir gayemiz yok. İnanç ve değerler sistemimiz öngördüğü bazı ilkelerin, yılbaşı bahanesiyle, bu değerlere tabii olduğunu ifade eden kişiler tarafından çiğnenmesine karşı, müslüman kardeşlerimize “uyarı” görevimizi yapıyoruz.

 

İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler bunlardır. /Ali İmran 104

 

bir kavme

 

 

 

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder