Etkinlikler

28 Şubat Cuma günü üniversiteli hanım kardeşlerimizle "Üç Aylar İftarı" programımız vesilesiyle aynı sofrada buluştuk. İftar öncesi üç ayların hayatımızdaki yeri ve önemi üzerine yaptığımız dersimizde, üç ayların nasıl değerlendirilebileceği ve ramazanı nasıl karşılamamız gerektiği üzerine konuştuk. Dersin ve iftarın ardından kültürel bir mirasımız olan şivliliği hatırlayıp, iftarımıza katılan kardeşlerimize şivlilik hazırlamamız manevi duygularımızın yeniden canlanmasına vesile olmuş oldu. "Üç Aylar İftarı" programımızda emeği geçen herkese ve soframızı paylaşan bütün kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Rabbimiz hepimizi bereketiyle ramazana ulaştırsın. Âmin. Şivlilik, Konya’da Hicri takvime göre üç ayların başlangıcı olan Recep ayının ilk perşembesini cumaya bağlayan gecede ve Regaip Kandili sabahı çocuklarca yapılan kandil kutlama geleneğidir. Konya’da bu güne “ilk namaz” adı da verilir.

Başakşehir Kültürevi Derneği geleneksel “Bir Fotoğraf Bin Şiir” yarışmasının bu yıl 6.sını düzenliyor! Ortaokul ve lise olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen yarışmanın teması afişte görünen fotoğraftır. Genç Öncüler'in de katkılarıyla düzenlenen yarışma Başakşehir ilçesine özeldir. Whatsapp hattımız üzerinden şiirlerinizi bize ulaştırabilirsiniz.

Genç Öncülerden Davet! Üç ayların başlaması vesilesiyle Ramazan'a hazırlık yapalım, bir sofrada buluşalım ve muhabbetimizi artıralım istiyoruz. Bu münasebetle 26 şubat saat 18:00'da siz hanım kardeşlerimizi iftar soframıza bekliyoruz... Kayıt ve iletişim: 0538 615 15 16 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScMkKHPLRC3yVHhdeIkJcVfyBAHSvBzq4LoRklMytCQm7O5jA/viewform?vc=0&c=0&w=1

15 Şubat Cumartesi günü bahar döneminin ilk seminerini sosyolog Fatma Sena Yabanigül ile geçekleştirdik.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda katılımcılarımıza, Genç Öncüler Gençlik Hareketi’ne ve bahar döneminde gerçekleştirilecek programlara dair bilgilendirme yapıldı. Bahar dönemi boyunca her cumartesi günü gerçekleştireceğimiz “Türk Modernleşmesi Üzerine Günlük Tartışmalar “ başlıklı seminerlerin içeriğine dair hasbihal ile devam eden program kısa bir aradan sonra kardeşlerimizle tekrar bir araya gelmemize vesile oldu. Programımıza katılım sağlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

  • 1