Etkinlikler

Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz "Bir Fotoğraf Bin Şiir" şiir yarışmamızın ödül töreni M. Emin Saraç Kültür Merkezi'nde olacaktır. Kuranı Kerim tilaveti ile başlayacak programımız şiir dinletisi, zeybek gösterisi ve ödül takdimi ile son bulacaktır. Bu gecede sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Yer: Başakşehir M.Emin Saraç Kültür Merkezi
Tarih: 13 Nisan Cumartesi
Saat: 18.00

9 Nisan Salı günü “Yapay Zekâ Nasıl Bir Gelecek? ” konulu konferansımızı gerçekleştirdik. Kıymetli konuşmacımız Prof. Dr. Ahmet Ayhan Çitil, zihin felsefesinden, teknolojik tekilliğe kadar uzanan ve gündemimizi meşgul eden yapay zeka konusunu geniş bir perspektiften ele alarak yeni bakış açıları kazanmamızı sağladı. Makinelerin hayatımızda artan rolüyle birlikte getirdiği teolojik, sosyolojik ve fıkhi sorunlara değinerek önemli çıkarımlarda bulunduğumuz programımıza katılımlarından dolayı hem değerli konuşmacımıza hem de dinleyenlere teşekkür ediyor ilmimizi arttıracak her bilgiyi Rabbimizden niyaz ediyoruz.

.Genç Öncüler 4. Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması, 7 Nisan 2019’da, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde, ödül törenini gerçekleştirdi. “Birlikte Yaşama Kültürü” teması çerçevesinde filmlerini çeken ve ödüle layık görülen yönetmenlere ödülleri takdim edildi. Yarışmada mansiyon ödüllerini Ercan Selim Öngöz, Maske filmiyle; Belkıs Bayrak, Apartman filmiyle; Hakan Sümer, Yirmiiki filmiyle; Tufan Şimşekcan ve Ozan Siyah, Leke filmiyle; Ozan Takış, Fotoğraf filmiyle kazanan isimler oldu.

Krampon filmiyle Abdullah Şahin Genç Öncüler Özel Ödülü’nün, Lisan filmiyle Nurullah Özdemir Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Birincilik ödülünü Misafir adlı filmiyle Orhan Dede, ikincilik ödülünü Küllerinden Güle Dön adlı filmiyle Onur Kök, üçüncülük ödülünü ise Gümüş adlı filmiyle Deniz Telek aldı.

Destekleriyle yanımızda olan Kültür ve Turizm Bakanlığına, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Yazarlar Birliği İstanbul Şubesine, SEKAM’a ve bu gecede bizimle birlikte olan Hasan Kaçan, Nazif Tunç, Mehmet Usta, Sinan Sertel, İhsan Kabil, Halil Kardaş ve tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Bu yıl 4.sü gerçekleşen Kısadan Hisse Kısa Film Yarışması ödül töreni 7 Nisan Pazar günü, saat 20.00’da Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir. Ödül töreni öncesi, 5 – 6 Nisan tarihlerinde 3 yıldır yarışmaya katılan ve dereceye giren filmlerin gösterimi ve söyleşiler olacaktır. 5 Nisan Cuma günü saat 18.00 – 19.30 arasında Ali Emri Kültür Merkezi cep sinema salonunda film gösterimi, 19.45 – 21.00 arasında Mesut Aytekin ve Murat Pay ile Türkiye’nin Kısa Film Deneyiminin Örneklerle Analizi, 6 Nisan Cumartesi günü saat 11.30 – 13.00 arasında kısa film gösterimi, 13.45 - 15.00 arasında Sinan Sertel ve Seyid Çolak ile Kısadan Uzun Metraja Sinema Muhayyilesi, 18.00 – 19.30 arasında kısa film gösterimi, 19.45 – 21.00 arasında Enver Gülşen ve İhsan Kabil ile İslam Dünyasının Sinema Tecrübesi ve Festivaller konusu üzerine söyleşiler gerçekleştirilecektir. Tüm dostlarımız ve sinemaseverler davetlidir.

Salıncak Çocuk Kulübü olarak Fatih ve Kağıthane bölgelerinde ilkokul ve ortaokullu kardeşlerimizle sulu boya atölyesini gerçekleştirdik. Melekler Beni Seviyor kitabının okunması ile başlayan program, upuzun resim kağıtlarına kitaptan çıkarımlarımızı rengarenk boyalarla resmetmemizle devam etti. Öğrenirken eğlendiğimiz, keyif dolu bir atölye çalışmamızı daha programa katılan kardeşlerimizle gerçekleştirmiş olduk.

  • 1