Hanımlar Lapseki Kampı

Hanımlar Lapseki Kampı

Etkinlikler Eki 05, 2015 0 Yorum

DSC_1103

Merhaba genç! Biz bu yaz tatilde yine Çanakkale – Lapseki yolunu arşınladık. Yepisyeni etkinlikler, dopdolu dersler, lezzetli yemekler ve eğlence saatleri derken iki dönemlik kampımız nihayete erdi. Tabi ki bu kadar kısa bir girişle bitirmeyeceğim kampı anlatmayı. Zira size bu yazıyı yazmaya başlarken bile içimden ‘yaz tatiline daha çok var değil mi?’ diye iç geçirmiyor değilim.

Kampımızı ortaokul – lise 1, 2 ve lise 3, 4 – üniversite yaş grubu olarak iki dönemde gerçekleştirdik.

İlk dönem kampımızı 15 – 21 eylül tarihlerinde gerçekleştirdik. Son üç günü ramazana denk geldiğinden bizim için çok bereketliydi ve güzel bir tecrübe oldu. Havuza her zamanki gibi gündüz değil de gece gireceklerini duyan kardeşlerimiz bu fikri bayağı bir sevdiler. Günlerimizi bereketli kılmak adına namazlarımızı cemaatle kıldık ve ilk teravihlerimize burada başladık. Kampın ilk günü ilan ettiğimiz Rahman suresi ezber yarışmamız son günkü kapanış programında hediyelerle taçlandırıldı. Buradan ilk üçü ve dereceye giren 20 kardeşimi tekrar tebrik ediyorum. İsimlerini yazmak isterdim lakin, daha başka şeyler de anlatmam için sayfaya sahip çıkmam gerek. J

Sonra eylül ayı geldi. İstanbul’un bunaltıcı havasından kaçmanın ve güzel dostluklar kurmanın tam zamanıydı. 1 eylülde kardeşlerimizle birlikte tekrar Çanakkale yollarını arşınladık. Kampın şüphesiz en bereketli zamanlarından biri geçlerin kendilerini anlatma fırsatı bulduğu çalıştay saatiydi. Gün içerisinde her evin kendi arasında istişare ederek hazırlandığı ‘gençlerle iletişim nasıl olmalı’ konulu çalıştay, yedi güzel kardeşimizin sunumuyla gerçekleşti. Çalıştay sonunda ablalara gelen ‘bu sonuçları anne – babalarımıza da yazılı bir şekilde vereceğiz değil mi?’ sorusunu kaç kişinin sorduğunu inanın hatırlamıyorum. ;)

Akşamları gerçekleşen sunum saatlerinde Senanur Yaşaroğlu ve Rabia kardeşimiz gerçekleştirdikleri Beyt’ul Makdis ziyaretini, tarihini, Yahudi işgalini ve tecrübelerini, Fatmanur Özdemir kardeşimiz de Ürdün ziyaretini, yaşadıklarını ve tarihini anlattı. Malezya’da eğitim görmüş ve belli bir dönem orada yaşamış olan Sümeyye Güven ablamızın Malezya sunumu çok keyifliydi. Şeyma Dokak kardeşimiz adının yanlış söylenmesinden muzdarip olduğu podoloji bölümü hakkında ve ayak bakımında dikkat etmemiz gereken unsurları bahsetti.  Esmanur Yakupoğlu kardeşimiz çocukların çizdiği resimlerle aslında neler anlatmak istediklerini ve bu resimlerin aslında bilinçaltlarının bir yansıması olduğundan bahsetti. Selin Gümüş kardeşimiz işaret dilini, müslümanlar olarak işitme engelli kardeşlerimizde uzak oluşumuzun aslında ne kadar vahim bir durum olduğundan bahsetti. E tabi ki birkaç kelime de öğrenmedik değil.

İşlenen derslerin ne kadar bereketli olduğunu da anlatayım isterim. Zira konu başlıklarımız ve içerikleri her sene olduğu gibi bu sene de harikaydı! Sosyal anlamdaki fikir yorgunluklarımız ve buhranlarımızdan kurtulduğumuz derslerde manevi anlamdaki birikimlerimize birikimler ekledik. Anlatıcı ablalarımızın üslupları zihin dünyamızda farklı kapılar açtı. Onlara da teşekkürü bir borç bilirim. Yüreklerine ve emeklerine sağlık.

Aaaa! Az kalsın şiir gecemizi unutuyordum! Sunucumuz Zeynep Kırbaşoğlu ve Derya Demirel kardeşime şükranlarmı sunarım efendim. Bize unutulmaz bir şiir gecesi yaşattılar. Yazdıkları şiirlerle geceyi daha da güzel kılan kardeşlerimiz de çokça sağ olsunlar. ;)

Aslında yazmayı istediğim çok şey var lakin günlük gibi olmasın. Burada bitireyim.

Bereketli iki kamp dönemi geçirmemize yardımcı olan Rabbimize hamdolsun. Fikirleriyle kamp öncesinde, yardımlarıyla kamp alanında kendilerini esirgemeyen kardeşlerimizden de Rabbimiz razı olsun. O’nun yolunda, O’nun rızası için attığımız hiçbir adımın zayi olmadığını bildiğimiz nice kamplarda görüşmek üzere.

 

DSC_0371

 

DSC_1015

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder