Genç Öncüler’in “YÜZÜ”

Genç Öncüler’in “YÜZÜ”

Genç Öncüler Kas 24, 2015 0 Yorum

Genç Öncüler’in Yüzü!

100kapak (1)

2003 yılında bir grup gencin çaba ve gayretleriyle yayın hayatına başlayan Türkiye’nin en “genç” dergisi olan Genç Öncüler Dergisi 100. sayısını neşretmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyor. 100. sayımızda 13 sene boyunca Genç Öncüler okuluna emek vermiş gençler Genç Öncüler Dergisi ile ilgili hikayelerini sizlerle paylaşıyor. Tanık olmaya, dayanışmaya, iyiliği emredip ve kötülükten alıkoymaya çağırıyor.

Allah’ın Selamı Rahmeti ve Bereketi Üzerinize Olsun.

Sevgili Arkadaşlar

Genç Öncüler Dergisi yayın ekibi olarak bu ay 100. Sayımıza erişmenin onurunu yaşıyoruz. Genç Öncüler Dergisi bir grup genç tarafından salih niyetlerle 2003 yılında kuruldu. Yıllar içinde hakikat yolunda Allah tarafından kardeş kılınmış farklı gençlerin çalışmalarının meyvesi olarak olgunlaştı. Düne, bugüne, geleceğe dair her daim söyleyecek bir sözü vardı bu gençlerin. Yeni bin yılın başında, postmodernizmin “fikirsizliği” bir alternatif olarak sunduğu bir devirde fikirsel mücadelenin önemine inanmak her yiğidin harcı değildi. Dayatılmış yaşamlara inat Allah’ın hoşnut olacağı yeni yaşamlar inşa etmek, herkesin hukukunun korunacağı bir düzen hayali kurmak, kara düzenin çarklarının başında duran sömürgecileri rahatsız edegelmişti şimdiye kadar. İşte bu yüzden Genç Öncüler Dergisi çevresinde toplanan gençler tıpkı doktor Şeriati’nin dediği gibi kara düzenin sahiplerini rahatsız etmeye gelmişti. Hayatı insanlığa dar eden bozgunculuktan, fitneden rahatsız olmuşlardı.

Genç Öncüler Dergisinin yol arkadaşları hiçbir etnik,mezhebi,dinsel ayrım gözetmeksizin her türlü zulme tepki gösterdiler yüz sayılık serüven boyunca. Bazen başörtüsü mücadelesinin bayrağını taşıdılar. Bazen Mavi Marmara gemisinin ruhunu taşıdılar. Taşeron sistemine, kent yağmasına, asgari ücret haksızlığına, sokakta yaşayan evsizlerin mağduriyetine ve daha onlarca haksızlığa dikkat çektiler sayfalarında. “Safını belirle” dediler! “Sen yoksan kimse yok” dediler. Kardeşliği, komşuluğu, yardımlaşmayı, saf saf olarak dayanışmayı hatırlattılar. Her mümine farz kılınan “emri bil maruf nehyi anil münker” görevini en iyi biçimde yerine getirmek için çabaladılar.

Ve bir kez daha hatırlatıyoruz; Genç Öncülerin genç yazarları olarak temel gayemiz, toplumsal yaşamımızda karşılaştığımız iyilikleri,kötülükleri,kolaylıkları, sıkıntıları siz değerli okurlarımıza en anlaşılabilir şekilde aktarmaktır. Kadromuz adaletle şahitlik vazifesini unutmayarak, bu bilinçle yazılarını kaleme almaktadır. Çünkü bu bize inandığımız rabbimizin vahiyle sabit kıldığı bir görevdir. Çıkarttığımız bütün sayıları bu görev bilinci ile çıkartıyoruz. Bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyor, keyifle okumanızı temenni ediyoruz. Allah’a emanet olun.

Ey müminler, her davranışınızda Allah’ı sıkı sıkıya gözeten ve adalete bağlı şahitlik eden kimseler olunuz. Sakın herhangi bir gruba karşı duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya sevk etmesin. Adil olunuz, takvaya en yakın tutum budur. Allah’tan korkunuz. Hiç kuşkusuz Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır. (Maide-8)

E-dergi formatında okumak için tıklayınız.
http://www.genconculer.com/?p=1635

Önümüzdeki günlerde Dergimize ulaşabileceğiniz noktalar

İstanbul
Fatih AKV
Fatih Genç Öncüler
Fatih Ağaç Kitabevi
Fatih Inkılap Kitapevi
Başakşehir Kültürevi Derneği
Bağcılar Güneşli Kültürevi Derneği
Kağıthane AKV
Kağıthane Genç Öncüler

Ankara
Ankara AKV
http://ankara.akv.org.tr/?page_id=76

Isparta
Isparta Umran Kültürevi
http://www.ispartakulturevi.com/kunye.html

Trabzon
Trabzon AKV
Çarşı Mahallesi Uzun Sokak Yavuz Selim İş Merkezi No 70
04623232205

Kocaeli AKV
Karabaş Mahallesi İnönü Caddesi No:276 İzmit / Kocaeli
05053122362

Eskişehir
İsmail Kaplan
05556925287

Adana
ADYAR(Adana İnsani Yardım Derneği)
Telefon: 0322 458 25 35 Cep: 0 507 249 66 19

Artvin
Bahattin Yılmaz
Hopa Yeryüzü Kültür Derneği
Erzincan

ERDAV
Atatürk Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No :11 Merkez/ERZİNCAN
Telefon : 0 (446) 224 23 24

Siirt
Siirt İHH
Yeni Mahalle Fevzi Çakmak ortaokulu karşısı SİİRT İHH Siirt MERKEZ 56100
05554600101

Ayrıca genconculereyaziyorum@gmail.com adresine yazı ve görsel çalışmalarınızı gönderebilirsiniz.

Abonelik için irtibat numarası; 05453895019

Yıllık Abonelik Ücreti: 50 TL

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder