Genç Öncüler Hanımlar Komisyonu Yarıyıl Üniversite Kampı

Genç Öncüler Hanımlar Komisyonu Yarıyıl Üniversite Kampı

Etkinlikler Şub 16, 2016 0 Yorum

DSC_0415

Üniversite yaş grubundaki hanım kardeşlerimiz ile Bismillah deyip koyulduk yola. Bizlere dayatılmaya çalışılan, tatil günlerinde malayani işler ile meşgul olunması gerekliliğini reddedip bu günleri heybemizi hayırla, muhabbetle doldurmak adına değerlendirdik.

Sabah namazlarını Şehzade Başı Camiinde kılarak güne başladık. Ardından Kuran okuma saatini gerçekleştirerek derslere giriş yapmış olduk.  Aşkın Özcan- Gençliğin İslami Mücadeledeki Yeri, Seyhan Yaman- Genç Kız Rehberi, Burhaneddin Can- Fıtrat Kavramı, Ayşenur Karahan -Vesvese ve Bunalımlar başlıklı sohbetlerimizin notları, belli aralıklarla dönüp okumamız gereken notlar arasına girdi elhamdülillah.

Programımızda olan “Sunum Saati”nde çeşitli fakültelerde okuyan arkadaşlarımızın sunumları oldu. Kübra Korkmaz-Mikroplar, Mihriban Öztürk-İletişim Engelleri, Şeyma Dokak- Podoloji Bilimi, Nursena Kocaman- Helal gıda, Rabia Karataş-Vücut Dili, Büşra Akgül -Uygulamalı Ebru Sanatı Sunumlarıyla bizlerle oldular.

Örgü saatinde atkı örerek İHH’nın örgü kampanyasına destek olduk. Fıtrata uygunluğundan mıdır nedir, örgü saatleri hayli verimli geçti.

Örgü saatinin ardından 3 günlük İşaret dili eğitimi aldık. Konuşma engelli kardeşlerimizle empati kurabilme imkanımız oldu. Öğreticimiz Selin Gümüş idi.

Akşamları da akışımıza farklı programlar ile devam ettik. Film saatleri, Oyun Saatleri, Şiir Gecesi gibi. Şiir gecemizi organize eden Şehadet Günhan’a, bizlerle şiirlerini paylaşan Zehra Yurdan, Ayşenur Özdemir, Selin Gümüş, Sümeyye Akgül, Derya Demirel, Hande Reyhan Yılmaz ve Sena Çiftçi kardeşlerimize teşekkür ederiz.

Kampın 3.günü Tarihçi Abit Yaşaroğlu hocamız ile vakıf binasından başlayarak kısa bir Fatih turu yaptık. Her gün önünden geçip gittiğimizi ama farkına varamadığımız değerleri inceleme fırsatımız oldu.

Yatsı namazlarımızı da Fatih Camii’nde de kılarak Fatih semtinin manevi havasını dolasıya solumuş olduk. Yatılı ve gündüzcü olarak kampımıza katılan, samimi dostluklar kurduğumuz 40 arkadaşımıza selam ederiz. Kardeşlik bağımızın daimi olması duasıyla.

Kampımızın sorumluları Beyzanur Yaşaroğlu ve Sena Dağ başta olmak üzere geceleri uykusu bölünerek davası için yapacağı şeyleri planlayan kardeşlere selam olsun.

DSC_0374DSC_0399

DSC_0619DSC_0402DSC_0686DSC_0691DSC_0704DSC_0733IMG-20160201-WA0025

 

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder