Genç Öncüler Dergisi Eylül-2016 110. Sayısı Çıktı!

Genç Öncüler Eyl 01, 2016 0 Yorum

eylül-16

 

“Yükselen Türkiye’ye Küresel Kuşatma” manşeti ile okurlarının karşısına çıkan Genç Öncüler Dergisi Eylül sayısının ilk bölümünde 15 Temmuz darbe girişimine giden yolda Türkiye’yi kuşatan karanlık yapıların hesaplarını ve sac ayaklarını değerlendiriyor. Küresel kuşatmanın kırmanın imkanlarını tartışıyor. Konu ile ilgili Prof. Dr. Burhanettin Can ve Şehzadebaşı Camii müezzini Oğuzhan Bahtiyaroğlu ile yapılan mülakatlar derginin öne çıkan içerikleri olarak göze çarpıyor. İkinci bölümde ise gıda sektöründeki GDO kumpası irdeleniyor. Hekim Ahmet Sami Uzar ve GİMDES yetkililerinin değerlendirmeleri ile probleme ışık tutulmaya çalışılıyor.

e-dergi okumak için tıklayınız: http://www.genconculer.com/genc-onculer-110-kuresel-kusatma/

Derginin sunuş yazısı şu şekilde;

Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi üzerimize olsun.

Sevgili arkadaşlar

Türkiye devletinin, gücünü inancından alan kültür ve medeniyet değerlerine yaslanarak, İslam coğrafyasındaki mazlum ve mağdur topluluklar ile dayanışma halinde olmasını hazmedemeyen küresel şebekeler, memleketimizde kiraladıkları truva atları marifetiyle Türkiye’nin yükselişini ve zincirlerini kırma hamlelerini durdurmak istediler. Darbe girişimi ile Türkiye’yi bir iç savaşa ve akabinde işgale sürüklemek istediler. Milletimiz bu ihanet dalgasına 15 Temmuz gecesi büyük bir cesaret ve kararlılıkla direndi ve püskürttü. Küresel kuşatma açığa düştü. Küresel güçlerin denetiminde olan medya ve think thank kuruluşları tüm güçleriyle Türkiye devletini ve hükümetini itibarsızlaştırmak için çalışmaya devam ediyorlar.

Bu sayımızda küresel kuşatmanın sac ayaklarını deşifre etmeye çalıştık. TSK’nın sarih hastalığı; cuntacılık meselesini Tunahan Elmas yazdı. Prof. Dr. Burhanettin Can ile 15 Temmuz darbe girişimine giden yolu konuştuk. Mustafa Fatih Yavuz küresel medya ağının darbe girişimindeki rolünü değerlendirdi. Dücane Demirtaş think tank kuruluşlarının darbeyi nasıl ele aldığını irdeledi. Ahmet Semih Şenlikoğlu NATO-Türkiye ilişkileri ve darbeler tarihini inceledi. Kahraman Şehzadebaşı imamı Oğuzhan Bahtiyaroğlu hoca ile 15 Temmuz gecesini ve Saraçhane direnişini konuştuk. Ayrıca insan hayatına darbe olarak değerlendirilebilecek GDO’lu ürünler hakkında yazılar ve GİMDES ile özel olarak yapılmış mülakatlar bu sayımızda öne çıkıyor.

Genç Öncülerin genç yazarları olarak temel gayemiz, toplumsal yaşamımızda karşılaştığımız iyilikleri,kötülükleri,kolaylıkları, sıkıntıları siz değerli okurlarımıza en anlaşılabilir şekilde aktarmaktır. Kadromuz adaletle şahitlik vazifesini unutmayarak, bu bilinçle yazılarını kaleme almaktadır. Çünkü bu bize inandığımız rabbimizin vahiyle sabit kıldığı bir görevdir. Çıkarttığımız bütün sayıları bu görev bilinci ile çıkartıyoruz. Bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyor, keyifle okumanızı temenni ediyoruz.
Allah’a emanet olun.

Ey inananlar! Kendinizin, ana babanızın ve en yakınlarınızın aleyhine dahi olsa, adaleti titizlikle ayakta tutan ve sırf Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Şahitlik ettikleriniz) zengin veya fakir de olsalar (adaletten ayrılmayın)! Çünkü Allah her ikisine de (sizden) daha yakındır. Öyleyse, kendi boş arzu ve heveslerinize uymayın ki adaletten uzaklaşmayasınız. Eğer (gerçeği) çarpıtırsanız ya da (şahitlikten) kaçınırsanız, biliniz ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır. Nisa/135

e-dergi okumak için tıklayınız: http://www.genconculer.com/genc-onculer-110-kuresel-kusatma/

Önümüzdeki günlerde Dergimize ulaşabileceğiniz noktalar:
İstanbul
Fatih AKV
Fatih Genç Öncüler
Fatih Ağaç Kitabevi
Fatih Inkılap Kitapevi
Başakşehir Kültürevi Derneği
Bağcılar Güneşli Kültürevi Derneği
Kağıthane AKV
Kağıthane Genç Öncüler
Ankara AKV
http://ankara.akv.org.tr/?page_id=76
Isparta Umran Kültürevi
http://www.ispartakulturevi.com/kunye.html
Trabzon AKV
Çarşı Mahallesi Uzun Sokak Yavuz Selim İş Merkezi No 70
04623232205
Kocaeli AKV
Karabaş Mahallesi İnönü Caddesi No:276 İzmit / Kocaeli
05053122362
Eskişehir
İsmail Kaplan
05556925287
Adana
ADYAR(Adana İnsani Yardım Derneği)
Telefon: 0322 458 25 35 Cep: 0 507 249 66 19
Artvin
Bahattin Yılmaz
Hopa Yeryüzü Kültür Derneği
Erzincan
ERDAV
Atatürk Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No :11 Merkez/ERZİNCAN
Telefon : 0 (446) 224 23 24
Siirt
Siirt İHH
Yeni Mahalle Fevzi Çakmak ortaokulu karşısı SİİRT İHH Siirt MERKEZ 56100
05554600101
KONYA-EREĞLİ
Necati Aksoylu
05438728486
Gaziantep
İmece Kültür Evi
Şahinbey/Gaziantep, Yeditepe, 85255. Sk. No:4,
Ayrıca genconculereyaziyorum@gmail.com adresine yazı ve görsel çalışmalarınızı gönderebilirsiniz.
Abonelik için irtibat numarası; 05453895019
Yıllık Abonelik Ücreti: 50 TL

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder