Gelenekten Geleceğe Akıl ve Zekâ Oyunları Finalleri Gerçekleşti

Ortaokul Faaliyetleri Salıncak Genç Öncüler Etkinlikler 22 Şubat 2018 0 Yorum

Genç Öncüler’in bu sene üçüncüsünü düzenlediği “Gelenekten Geleceğe Akıl ve Zekâ Oyunlarımız” turnuvasının hazırlık süreci, aylar önce öğretmenlerimize verdiğimiz eğitim çalışmaları ile başlamıştı. Aylarca süren eğitim çalışmaları, antrenmanlar ve okul turnuvaları sonunda nihayet yarışma finallerini geçen hafta gerçekleştirdik. Yarışmaya okulunu temsilen gelen öğrencilerin heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Heyecanı doruklarda yaşayan bazı öğrenciler yerinde duramıyordu. Bu yarışmaların bizim ve kardeşlerimiz için kaybedeni yoktu aslında. Gerek okullarda eğitimlere katılan gerekse okul turnuvaları sonucunda yarışma finallerine katılan kardeşlerimiz bu oyunlarla tanıştıkları ve oyunları öğrendikleri için büyük kazanımlar elde etmişlerdi.

Yoğun hazırlık sürecinin sonunda her gün bir oyunun finalini gerçekleştireceğimiz dört günlük uzun maraton başlamıştı. İlk gün mangala oyununun finalini yaptık. Oyuncularımız o kadar hızlıydı ki yarışma bir anda sonuçlandı. İkinci gün oynanan reverse oyunu ise mangalanın tam aksine çok uzun sürdü. Engel oyununun finalinde yarışmacılarımızın harika stratejileri ve dokuz taşta rakiplerini çaresiz bırakan hamleler yapan finalistlerimizin zekaları ve ince ince işledikleri planları karşısında hepimiz hayretler içinde kaldık. Kardeşlerimiz akıl ve zekâ oyunlarında şapka çıkartılacak kadar yetenekli olduklarını kanıtladılar. Her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilerle gurur duyacağımız olaylara şahitlik ettik. Kendisinin aleyhine olmasına rağmen rakibinin yanlış hamlelerini düzelten ve rakibine yardımcı olan öğrencilerin bu erdemli ve adil davranışları takdire şayan. Yarışmamızın bizim için en büyük kazancı buydu.

Her sene yaşadığımız bu sevincin ödül töreni 1 Mart 2018 tarihinde Çapa Fen Lisesinin konferans salonunda gerçekleşecek. Tüm kardeşlerimizi ve ailelerini ödül törenine bekliyoruz.

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder