Geleneksel “Bir Fotoğraf Bin Şiir Yarışması”nın Dördüncüsü Gerçekleşti

Genç Öncüler Kültür-Sanat Etkinlikler 31 Mart 2018 2 Yorum

Genç Öncüler Gençlik Hareketi olarak Başakşehir Kültürevi Derneği işbirliği ve İlçe Milli Eğitim’in katkıları ile Başakşehir bölgesindeki ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “Bir Fotoğraf Bin Şiir” temalı şiir yarışmasının ödül töreni 24 Mart Cumartesi günü Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Seçilen resimden yola çıkılarak şiirin konusunun belirlenmesi ve yazılması amaçlanan yarışmada, öğrencilerin görsel ve edebi duygularının gelişmesiyle birlikte yeteneklerinin de ortaya çıkması hedeflendi. Yaklaşık kırk okuldan yüze yakın öğrencinin katıldığı yarışmanın jüri üyeliğini Erol Erdoğan, Mehmet Beyhan, Mehmet Hanifi Yılmaz, Elyasa Koytak, Aziz Erdoğan, Hüseyin Biler ve Özkan Tekin üstlendi. Akademisyen, yazar ve öğretmenlerden oluşan değerli jüri üyelerimiz, her biri birbirinden kıymetli şiirler arasından dereceye giren şiirleri belirledi. Bu süreçte bizimle yol alan kıymetli jüri üyelerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ödül töreni, Başakşehir Kültürevi Derneği’ndeki liseli kardeşlerimizin hazırlamış olduğu zeybek oyunları gösterisi ve mehter takımı ile devam etti. Gecenin sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri ve hediyeleri takdim edilirken ortaokul ve lise kategorisinde birinci olan öğrencilerin şiirleri seslendirildi.

Beş yüze yakın misafirimiz ve şiire gönül veren dostlarımız ile gerçekleşen gecede öğretmenler ve öğrencilerin heyecanını görmek bizlere doğru adımlar attığımızı hatırlattı. Bu güzel günden hatıra kalması için ödül törenine katılan tüm dostlarımıza, kardeşlerimizin yazdığı şiirlerden oluşan bir kitapçık armağan edildi.

Ortaokul kategorisinde dereceye giren Fatih Esad Zarifoğlu, Muammed Aksu, Büşranur Bayraktar, mansiyon ödülü alan Dua Hamit, Muhammed Numan Baş, Gülsinem Yıldırım, Şehid Homsi’yi ve lise kategorisinde dereceye giren Müberra Özkan, Furkan Bal, Rukiye Meryem Çakmak ve mansiyon ödülü alan Hazal Uluğ, Muhammed Ali Kayacı, Zeynep Aksu kardeşlerimizi tebrik ediyoruz.

 

 

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder