“Bir Fotoğraf Bin Şiir” Ödül Töreni Gerçekleşti!

Kültür-Sanat Nis 06, 2016 0 Yorum

Bir Fotoğraf Bin Şiir Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Genç Öncüler Gençlik Hareketi ve Başakşehir Kültürevi Derneği işbirliği ile Başakşehir bölgesindeki ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “bir fotoğraf bin şiir” temalı şiir yarışmasında ödüller muhteşem bir gece organizasyonu ile sahiplerini buldu.

Başakşehir Mehmet Emin Saraç Kültür Merkezini hınca hınç dolduran davetlileri önce Enes Kunter ve ekibinin müzik şöleni karşıladı. Kunter ve ekibinin söylediği türkülere hep bir ağızdan eşlik eden davetliler keyifli anlar yaşadı. Ardından Muhammed Emrullah Güven harika kıraati ile Kur’an’ı Kerim’in eşsiz anlamını gönüllere nakşetti.

Kur’an tilavetinin akabinde kürsüye çıkan Başakşehir Kültürevi Derneği başkanı Av. Muammer Çınar takdim konuşmasında şu sözleri ifade etti; “Sizler ümidimiz, geleceğimiz, ezilen Müslümanları ayağa kaldıracak önder adaylarısınız. Genç enerjiniz ile ağabeylerinizin tecrübelerini bir araya getirdiğinizde harika işlere imza atacaksınız. Sizler Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştasınız. Unutmayınız ki, tarihte önemli şahsiyetlerin tamamına yakını, Hz Peygamberin etrafındakilerin çoğu sizin yaşınızdaki gençlerden oluşmaktaydı. Sizler yönetilen değil yöneten, tüketen değil üreten, alanında ilkler olmalısınız. Bu anlamda internetin pasifi, bağımlısı değil yazılımları yapan olmalısınız. Pahalı telefon taşımanın, son model bilgisayar kullanmanın, sizin değerinize bir şey katmayacağını bilemeli ve bu ürünleri yapan, icat eden, ürünlere yeni katkılarda bulunan olmalısınız. İlmi çalışmalarla ülkemizi layık olduğu seviyeye getirmeliyiz. Bilmeliyiz ki gençliğimizi Allah rızasına uygun kullanıp kullanmadığımızdan hesaba çekileceğiz.  Bizim ve sizin örneğiniz Hz. Yusuf’tur. Hz. Meryem’dir. Yeni bir telefon ya da bilgisayar aldığınızda ilk olarak nasıl kullanma kılavuzuna bakıyorsanız, bizi yaratan Allah’ın bize bir mektubu ve insanı tanımlayan, insanın kullanma kılavuzu mesabesinde olan Kurân’ı çokça okumalıyız. Anlamaya çalışmalıyız.”

 

Slayt Gösteriminin ardından Başakşehir Kültürevi Derneğinin gençlik kollarının hazırlamış olduğu zeybek oyunları gösterisi ilgi ile izlendi. Sahne performansıyla profesyonel halk oyunları ekiplerini aratmayan gençler davetliler tarafından dakikalarca alkışlandılar.

 

Dereceye giren şiirler şu şekilde sıralandı;

Ortaokul kategorisi 3. “Sahipsiz Sokaklar” şiiri ile Başakşehir İMKB ortaokulundan Nazlı Can,

Ortaokul kategorisi 2. “Büyürken Unutulur Tüm Şarkılar” şiiri ile Mehmet Emin Saraç İmam Hatip ortaokulundan Emine Hafsa Demir,

Ortaokul kategorisi 1. “Savaşın Çocukları” şiiri ile Özel Çınar Ortaokulundan Elif Eylül Gürkan,

Lise kategorisi 3. “Gel Kardeşim” şiiri ile TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesinden Burak Karoğlu,

Lise kategorisi 2. “Bir Avuç Bahar” şiiri ile Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hüsna Baş,

Lise kategorisi 1. “Tarih Yazsın” şiiri ile Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesinden Yusuf Çağrı Erdoğan.

IMG_0015 IMG_0064 IMG_9721 IMG_9793 IMG_9811 IMG_9907 IMG_9970

 

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder